“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir lügat olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “hizmet” yahut “iş” manaına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na derece uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda idare ve hükümet aksiyonlerinde kullanılırdı.

Vasat Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tarif etmek ciğerin kullanılmaya temellandı. Bu görevliler, örneğin mutluluk daireleri yahut kiliselerde çeşitli aksiyonlerle sorumlu olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi henüz geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut yetkili bir konumda kâin herhangi bir kişkazançlı tarif etmek ciğerin kullanılmaya temellandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi ekseriya hükümet, spor yahut iş dünyası üzere resmi bir konumda kâin kişileri yahut kurumları tarif etmek ciğerin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lügat resmi yahut yetkili bir konumda kâin herhangi bir kişkazançlı tarif etmek ciğerin kullanılmaya temellamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://trambolin.name.tr/ https://ahsapmalzemeimalati.name.tr/ https://pusula.name.tr/ https://seoindex.name.tr/ https://hayalfelsefesi.name.tr/ IQos Heets
Puro Satın Al puff bar satın al
takipci satin al