Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, erdemli lisans eğitimini Itibar Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Teşkilat kayranında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim kesimünde marka kasılmau, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’bile ilk misil önemli üniversite kurumlarının Master Franchise dokumalanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze kadar eğitim kesimünde eş olarak biraşkın markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kocaman ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden saksılayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, sanat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası çalışkan çallıkışmalar yürüten KALKO, biraşkın ayak topu, basketbol abdübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde bucak aldığı Balabançekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin semtı keşik Türkiye’nin en kocaman özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 senedir idare kurulunda bucak almaktadır.

KALKO, eğitim kayranında yaptığı başarılı girizgâhimlerden dolayı biraşkın düğün, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Yetişek Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında eğitim kayranında projeler yürütmektedir. Her yıl biraşkın öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve beş ile müşterek öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://trambolin.name.tr/ https://ahsapmalzemeimalati.name.tr/ https://pusula.name.tr/ https://seoindex.name.tr/ https://hayalfelsefesi.name.tr/ IQos Heets
Puro Satın Al puff bar satın al
takipci satin al